Prípad Jimmyho Andersona robí Anglicko ako ťavu vybranou výborom

V minulom týždni, keď sa zobral do Pánovho testu, došlo k selektívnemu prerušeniu, najmä v prípade Jimmyho Andersona, ktorý bol prerušený zranením, ale napriek tomu nebol nazvaný v družstve 12. Dňa pred zápasom sa ukázalo, že Trevor Bayliss, ktorý je selektorom, a Alastair Cook, ktorý nie je, bol pochopiteľne nadšený, že dostal Andersona do tímu Anglicka, vzhľadom na jeho plný výkon v praxi. Ostatné selektory sa na ňom vôbec nepredávali.Celkový pohľad na štvorčlenný panel vedený národným selektorom Jamesom Whitakerom, ktorý ho predsedal, prevládal a Anderson nehral a odviedol sa do Lancashire. Pretože teraz je čas, aby Anglicko prinieslo Adil Rashid pre Moeen Ali | Rob Smyth Prečítajte si viac

Fitness alebo inak nie je hlavným problémom Anderson (hoci niekoľko týždňov predtým mi povedal povahu problému a bol presvedčený, že je úplne fit), ale skôr výberový proces v sebe samých a sférach vplyvu.Proces nie je vhodný na účel, takže nie je prekvapením, že Andrew Strauss, riaditeľ kriketu ECB, uvažuje o svojej budúcnosti. V tomto prípade sa zdá byť jasné, že väčšina voličov argumentovala, že na všetkých poradenstvo, ktoré im bolo poskytnuté, najmä lekárske, predpokladali riziko, že by ho pridali do tímu, čo by ho v skutočnosti dalo do tímu. Dali sme vám už jeden tím, Cookovi bolo povedané, a vy ste si museli vybrať tvojich 11 z toho.

Mám tu nejakú súcit s Whitakerom. Jeho úlohou je po konzultačnom procese vybrať a gumovú pečiatku skupiny hráčov a on to urobil.Ak sa potom môže stať kapitánom Anglicka zrušený, jeho pozícia je málo zmysluplná a kapitán a tréner by mohol na prvom mieste vybrať tím. Ale pýtam sa, či je čas prehodnotiť výberový proces. Bar Durban je preukázateľným príkladom toho, čo sa môže stať, keď sa na rozhodovaní zúčastňuje viac ako jedna osoba. Existuje dostatok dôkazov, založených na spoločenských pokusoch, ktoré ukazujú, že viac ľudí, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní, je menej pravdepodobné, že prichádzajú k niečomu definitívnemu ako konsenzu. Vždy existujú kompromisy alebo nezhody. Skutočnosť, že Bayliss, selektor, zjavne chcel Andersona a ďalšie tri – Whitaker, spolu s Angusom Fraserom a Mickom Newellom – to neukázali.Bayliss, pravdepodobne neochotne, musel prijať väčšinový verdikt. Anglicko pravdepodobne vyberie podstatu Garyho Ballance v štýle Jamesa Vincea | Vic Marks Prečítajte si viac

V istom zmysle, hoci Whitaker má titul národného selektora a teoreticky ako generálny riaditeľ, by mal byť úplne zodpovedný v dôsledku toho, v praxi je len frontom rozhodnutie skupiny. Toto sa ťažko zdá byť pravdivé, najmä ak bude musieť verejne ospravedlniť niečo, o čom by mohol sám nesúhlasiť, ale bol odmietnutý: možno, napríklad, ak by chcel Andersona zahrnúť a ostatné tri to neurobili. Umiestňovanie jednotnej fronty nie je to isté ako zodpovednosť.

Dnešný výberový proces je anachronizmus.Spolieha sa na nájdenie ľudí s časom a finančným zabezpečením na prehliadku okresov sledujúcich kriket a rozhovor s trénermi, hráčmi a rozhodcami; kriketové znalosti a pozorovacie a interpersonálne zručnosti, ktoré majú byť selektormi. To, čo máme, je Whitaker, ktorý je v poriadku a dva kriketovia riaditelia v príslušných krajoch (rovnako ako Ashley Giles, predchádzajúci selektor), ktorý, hoci je ich bezúhonnosť nepochybná, je nevhodný (ako malý príklad posledný tím Anglicka obsadil Jake Ball, z Newtonovho Nottinghamshire, vyskúšal si miesto s Toby Roland-Jones z Fraser’s Middlesex). Potom je tu Bayliss, ktorého vedomosť o kriketovom okrese je v najlepšom prípade neveľká a štíhla.

Musí byť zjednodušená. Takže tu je, ako by to malo fungovať.Tréner a kapitán rozhodujú o svojej stratégii pre daný zápas na základe informácií, ktoré majú k dispozícii. Potom povedia národnému selektorovi presne ten typ hráčov, ktorý potrebujú, a rovnováhu družstva. To je mimo ich rúk. Národný selektor má poradný panel, tak ako teraz, ale bez výkonnej moci, ktorý mu poskytne podrobné informácie. Napokon, na základe tohto všetkého národný selektor a sám o ňom rozhoduje o tom, kto by mal byť v družstve. Takže žiadny konsenzus, žiadne kompromisy. Tím je odovzdaný trénerovi a kapitánovi. Zodpovednosť je teda jasná a rozhodnutie je jednoznačné. Čiernobiele inými slovami, bez šedej oblasti.Samotný národný výber mohol rozhodnúť, že Anderson ešte nie je vhodný na daný účel, a preto mohol mať pravdu počúvať lekársky personál a nesprávne neposlúchať skúseného nadšenca, ktorý pozná svoje vlastné telo. Ale aspoň by to bolo rozhodnutie jedného človeka.